Biblioteka przyszłości – wyzwania-trendy-zagrożenia

W dniach 24-25.05.2018 r. w murach uczelni gościliśmy uczestników ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom przyszłości bibliotek w kontekście wyzwań cywilizacyjnych, technologicznych, kulturowych. Bibliotece WSB-NLU udało się zaprosić i zachęcić do udziału przedstawicieli niemal wszystkich dużych bibliotek akademickich z całej Polski, pracowników naukowych instytutów bibliotekoznawstwa, przedstawicieli licznych bibliotek publicznych, pedagogicznych oraz firmy polskie i zagraniczne współpracujące ze środowiskiem bibliotek. Oczekiwania środowiska w stosunku do organizatorów zarówno w kwestiach organizacyjnych jak i merytorycznych były wysokie, ale już ze wstępnych relacji i opinii uczestników organizatorom udało się sprostać oczekiwaniom. Galeria konferencji dostępna na stronie: http://www.wsb-nlu.edu.pl/konferencja_naukowa Zakres omawianych tematów można prześledzić w zamieszczonych na stronie prezentacjach, a wkrótce będzie też dostępna monografia pokonferencyjna.